top of page
  • Zdjęcie autoraMarta Skrzypczak-Wojtanek

Karty na nudę

Wróciłam z pracy, a tu czeka na mnie paczuszka z takimi cudeńkami! Trzy zestawy kart od wydawnictwa Tata robi książki: „Sensoryka dla smyka”, „Gotuj z dzieckiem” i „Twórz z dzieckiem”.Autorką pierwszych kart jest Ola Charezińska: twórczyni Smyko-Multisensoryki®, znana także jako Sensomama. Zestaw zawiera 30 kart z przepisami na różne sensozabawy. Każda maksymalnie prosta w przygotowaniu, ze składników zasadniczo dostępnych w każdym domu lub w osiedlowym sklepie. Piękne opracowanie graficzne i zdjęcia przyciągają wzrok nie tylko dziecka, ale także dorosłego! Wśród zabaw znajdziecie nie tylko popularne ciastoliny i slimy, ale także jadalne farby, memory dotykowe czy butelki termiczne. Korzystając z kart stymulujecie wszystkie zmysły waszego dziecka!


Do zestawu dołączona jest także plansza, na której znajduje się spis treści, a do każdej karty wyszczególnione są potrzebne składniki i poziom trudności. Na odwrocie znajdziecie także Złote Sensoporady oraz mini przewodnik BHP 😊


Drugi zestaw kart to „Twórz z dzieckiem”. Zasady są dokładnie takie same: każda karta zawiera jeden pomysł na wykonanie unikalnej eko zabawki. Ekologia jest wartością dodaną tych kart. W przystępny sposób możemy bowiem pokazać dziecku, że nie trzeba wyrzucać butelki po mleku, bo można z niej zrobić niesamowita maskę plemienną, a pudełka po chusteczkach dzięki farbom i wycinankom, mogą zmienić się w łapy smoka!


Autorka kart, Agnieszka Placha, znana także jako Pani Kredka (z którą miałam okazję nagrywać pierwszy odcinek podcastu: Kredka w piórniku), w swoich propozycjach wykorzystuje materiały dostępne w każdym domu, a jej pomysły uwzględniają rozwój umiejętności manualnych takich jak wycinanie, rysowanie czy wydzieranie możliwy u dzieci w wieku od 4 do 9 lat.

Karty :Twórz z dzieckiem” idealnie pomogą pokonać nudę! Wystarczy wylosować jedną kartę….

Ostatni zestaw, który chcę Wam przedstawić to box „Gotuj z dzieckiem”. Ślinka cieknie od samego patrzenia! Nie wiem jak jest w waszych domach, ale u nas często brakuje pomysłów na szybkie i zdrowe potrawy, które dzieci zjedzą. Powód jest prosty: dzieciaki nie wiedzą jak będzie wyglądała proponowana przeze mnie potrawa! A jak napatrzą się na piękne zdjęcia na kartach, to apetyt i chęć na gotowanie przyjdzie sama!


Autorka kart, Joanna Mentel, zadbała o różnorodność potraw: wśród przepisów znajdziecie przekąski, dania obiadowe, propozycje na śniadania i kolacje, a także słodycze (wiadomo, muszą być). Przepisy są zróżnicowane pod względem czasu przygotowania oraz poziomu trudności. Z takim zestawem gotowanie szybko może zamienić się w rodzinną rozrywkę, a przy okazji naukę ważenia, czytania ze zrozumieniem, a nawet ćwiczenie pamięci! Dzięki wspólnemu gotowaniu i eksperymentowaniu w kuchni możecie wspierać sensoryczny rozwój waszego dziecka, wspierać relacje rodzinne i po prostu dobrze się bawić!


Ja zaczynam przygodę z kartami już dziś: córka właśnie losuje karty 😉256 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page